Zvolte pohodu,
data k balíku vyplňte online

 • Vyťukejte data na webu

  Z počítače, tabletu i mobilu, všude, kde jste na internetu. Doma, v kanceláři nebo ve vlaku při cestě do práce.

 • Je to levnější

  Za online předání dat získáte jednorázovou slevu až 10 Kč za balík.

 • Bez podacího lístku

  Na poště už nemusíte ručně vypisovat podací lístek.

 • S praktickým štítkem

  Propisku nepotřebujete. Na webu si rovnou vytiskněte adresní štítek a nalepte na balík.

 • Vyzvedneme, odvezeme

  Nestíháte? Pak si na webu objednejte odvoz balíku. Přijedeme si pro něj domů i do kanceláře.

Jak na to v aplikaci Podání balíku?

1. Vyplňte údaje k odesílateli a adresátovi

Vyťukejte adresy a kontaktní údaje k příjemci i odesílateli balíku. Adresy automaticky zkontrolujeme v databázi, nemusíte se bát, že je zadáte špatně.

Krok 1

2. Zvolte způsob podání, můžete zadat dobírku

Přinesete balík na poštu nebo ho u vás máme vyzvednout? Vyberte jednu z možností, pokud potřebujete, uveďte i výši dobírky v Kč.

Krok 2

3. Zkontrolujte rekapitulaci

Zadali jste data správně? Před potvrzením údajů si vše zkontrolujte. Pokud narazíte na chybu, můžete se vrátit o krok zpět. Pokud je vše OK, potvrďte.

Krok 3

4. Vytiskněte si adresní štítek

A je to, data k balíku máme v systému. Z aplikace si rovnou vytiskněte adresní štítek a nalepte na balík. Adresy tak na něj pak nemusíte psát tužkou.

Krok 4

5. Nemáte tiskárnu? Stačí opsat podací kód na balík.

Jde to bez tisku, tradičně a ručně. Adresy na balík přepište z náhledu štítku a nad adresáta nezapomeňte dopsat i podací kód odesílaného balíku. Kód vám zobrazíme po potvrzení rekapitulace a zašleme ho i e-mailem.

Krok 5

6. Přineste balík na poštu

Hotovo, balík i podací data máte připravené. Můžete se vydat na poštu, máte na to 30 dnů. Na poště se už nezdržujete s vypisováním podacího lístku. Potřebné údaje obsahuje adresní štítek nalepený na balíku nebo podací kód, který jste napsali na balík.

Krok 6

Projděte si krátké videonávody

Jak funguje aplikace?

Projděte si krátkého video průvodce naší aplikací Podání balíku. Podívejte se, jak snadno můžete vyplnit data k balíku na webu i vy.

Přehrát video
Video

Registrace se ZK

Už nemusíte vypisovat údaje k Odesílateli. Jen se přihlásíte a data se automaticky načtou. V krátkém videu si projděte registraci krok za krokem.

Ukázat registraci
Video
Poslat balík z domova nebo kanceláře

Vyzkoušejte praktický adresní štítek

 • obsahuje údaje k adresátovi i odesílateli včetně podacího kódu
 • vytisknete ho rovnou v aplikaci Podání balíku a jen nalepíte na balík
 • díky štítku to půjde na poště rychleji

Posíláte balíky pravidelně? Usnadněte si práci s popisováním balíků, pořiďte si samolepící adresní štítky. Jsou určené přímo do tiskárny, zakoupit je můžete na vybraných poštách nebo na e-shopu PostShop.cz.

Nejčastější dotazy

Kde najdu aplikaci Podání balíku?

Aplikace je dostupná 24 hodin denně na internetu, můžete do ní vstoupit všude tam, kde jste připojeni, z počítače, telefonu nebo tabletu.

Stačí jednoduše zadat adresu www.poslatbalik.cz. Najdete ji také na adrese www.postaonline.cz , odkaz je v horním menu pod položkou Podání balíku.

Co je to podací kód, k čemu ho potřebuji, kde ho najdu?

Podací kód slouží elektronickému předání podacích dat k odesílanému balíku prostřednictvím aplikace Podání balíku. Díky podacímu kódu budete na poště rychleji obslouženi, obsluha u přepážky už nebude muset vypisovat do systému adresní údaje k balíku. Navíc s kódem automaticky na poště získáte slevu až 10 Kč na odesílaný balík.

Jakmile v aplikaci Podání balíku úspěšně vyplníte všechny údaje a potvrdíte, automaticky vygenerujeme podací kód. Ten vám zobrazíme na potvrzovací obrazovce a současně vám ho spolu s adresním štítkem také zašleme emailem na adresu, kterou jste při vyplňování uvedli u odesílatele.

Pokud nalepíte na balík adresní štítek vytištěný přímo z aplikace Podání balíku, podací kód je už přímo na něm. Pokud nemáte možnost lístek vytisknout a adresu píšete na balík ručně, nezapomeňte nad adresáta dopsat i podací kód.

Jak mám postupovat při vyplňování adresy?

Nejprve vyplňte město/obec. Stačí zadat počáteční písmena z názvu a chvíli počkat. Rozbalíme vám rolovací menu, kde jednoduše kliknutím vyberete část města nebo obce, kterou potřebujete. Tím se automaticky vyplní a načte správné PSČ k zadané části města/obce.

Neznáte část města/obce adresáta? Jednoduše si adresu můžete předem ověřit na webu Pošta Online ve Vyhledávání PSČ a doručovacích informací.

Po doplnění města/obce zadejte ulici a číslo popisné. Postupujte stejným způsobem jako při výběru města - tzn. nic nevypisujte, ale vyberete z rolovacího menu a kliknutím zvolenou ulici označte. Stejně pokračujte při výběru čísla popisného, opět číslo nevypisujte, ale vyberte z rolovacího menu.

Nevíte jak na zadání adresy? Pusťte si krátké video!

Vyplatí se mi přihlášení? Proč mám registrovat Zákaznickou kartu?

Je to rychlejší a hlavně pohodlnější. Pokud se zaregistrujete svojí Zákaznickou kartou, příště se už jen přihlásíte a nebudete muset znovu vypisovat stále stejné údaje k odesílateli balíku. V aplikaci bude vaše adresa uložena a automaticky ji při každém dalším odeslání balíků načteme a vyplníme za vás.

Postup je jednoduchý. Při vstupu do aplikace Podání balíku na www.poslatbalik.cz v horní části obrazovky klikněte v šedé liště na tlačítko Přihlásit se. Přesměrujeme vás na formulář Přihlášení, pokud jste kartu dříve neregistrovali, zvolte pod tlačítkem položku Registrovat. Potom už jen vyberte první možnost Rychlá registrace pro držitele Zákaznické karty.

Poté zadejte číslo svojí karty a vyplňte svůj bezpečnostní kód. Ten jsme vám zaslali v obálce společně s vaší kartou. Pokud ho nenajdete, zašleme vám ho znovu, stačí kliknout na odkaz Neznám bezpečnostní kód a vyplnit číslo karty a email, který máte u karty registrovaný.

Nevíte jak na registraci? Ukážeme vám v krátkém videu!

Nemůžu najít část města/obce, dělám něco špatně?

Nejdříve je potřeba zadat název města/obce. Jednoduše ho vypište do kolonky a počkejte, než vám v rozbalovacím menu zobrazíme potřebnou část města/obce. Na tu pak jen klikněte a tím provedete výběr. K městu se automaticky načte i správné PSČ.

Neznáte část města/obce adresáta? Jednoduše si adresu můžete předem ověřit na webu Pošta Online ve Vyhledávání PSČ a doručovacích informací.

Co je to adresní štítek, jak mi pomůže? Kde ho můžu vytisknout?

Balík už nemusíte popisovat adresami ručně! Vytiskněte si je přímo z naší aplikace Podání Balíku, budete mít jistotu, že máte všechny adresy správně.

Doveďte pohodlí k dokonalosti, využijte samolepící adresní štítky a nepotřebujete ani lepidlo. Pořídíte je na poště nebo na našem eshopu, jsou určené přímo do tiskáren.

V aplikaci vše vyplníte, po zobrazení podacího kódu klikněte na tlačítko Vygenerovat štítek, zobrazíme vám jeho náhled a můžete rovnou tisknout. Stačí pak nalepit na balík a jít.

Adresní štítek je také součástí potvrzovacího e-mailu, ve kterém najde i podací kód.

Musím při zadání hodnoty dobírky vyplnit i poukázku?

Ano, postup se nijak nemění. Společně s vyplněním doběrečné částky v aplikaci je potřeba rovněž vyplnit i poštovní poukázky a předložit je s balíkem přímo u přepážky.

Informace o výplatě poukázané částky bezhotovostně formou poukázky typu A najdete zde.

Informace o výplatě poukázané částky v hotovosti formou poukázky typu C najdete zde.

Může se vám hodit

Chybí vám na oblíbeném e-shopu doručení zboží balíkem České pošty?

Doporučte nám e-shopy, které nenabízí doručení zboží Balíkem Do ruky, Balíkem Na poštu nebo Balíkem Do balíkovny. Stačí vyplnit níže uvedený formulář a my se postaráme o ostatní.

Děkujeme,
Vaše Česká pošta

Formulář byl odeslán.

Děkujeme vám za doporučení